Farbowanie włosów – szybki sposób na zmianę wizerunku kobiety

Farba do włosów

Jak najprościej zmienić wizerunek kobiety? To oczywiste – zmieniając kolor jej włosów. Koloryzacja włosów jest znana ludzkości od czasów starożytnych. Już wtedy stosowano starannie dobierane minerały o właściwościach pigmentacyjnych. Dziś również koloryzacja włosów jest jednym z najchętniej stosowanych zabiegów upiększających. Co istotne – coraz częściej korzystają z tego również mężczyźni, którym farba do włosów pozwala ukryć siwe włosy.

Jak wybrać dobrą farbę do włosów

Farbowanie włosów odbywa się przy pomocy specjalnych preparatów – farb koloryzujących. Klasyczna farba do włosów posiada w swoim składzie substancje koloryzujące – głównie naturalne pigmenty, ale również wiele dodatków, w tym amoniak. Mają one zadanie przygotować włosy do koloryzacji, a także utrwalić jej efekt. Problem polega jednak na tym, że wiele z tych składników jest groźnych dla organizmu. W tym przypadku amoniak zajmuje pierwsze, niechlubne miejsce na tej liście. Regularne farbowanie włosów farbami z amoniakiem prowadzi do ich osłabienia, niszczenia, może również powodować podrażnienie skóry. Doskonale znane są przypadki poparzeń skóry głowy, wywołane stosowaniem farb z amoniakiem. Jak można tego uniknąć? Rozwiązaniem jest dobrej jakości farba do włosów. Powinna ona się składać wyłącznie z naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia składników, nie wywołujących alergii i nie podrażniających skóry głowy.

koloryzacja włosów

Trwałość i bezpieczeństwa – idealna farba do włosów

Często można spotkać się obawami, że naturalna i ekologiczna farba do włosów nie jest tak skuteczna, jak farba na bazie amoniaku. To nie prawda. Przekonanie o tym wynika jednak z kilku powodów. Przede wszystkim farba do włosów z amoniakiem jest łatwiej dostępna od farb ekologicznych. Koncerny, które zajmują się ich produkcją mają olbrzymi budżet przygotowany na ich reklamę. Produkty te są promowane jako doskonała recepta na sukces i zadowolenie z życia. Niestety nie wspomina się w nich o niszczącym wpływie na włosy i zagrożeniom dla skóry. Tymczasem ekologiczna farba do włosów jest równie skuteczna w swoim działaniu i co jeszcze ważniejsze, bardzo bezpieczna dla kobiet w ciąży.

Wypróbuj najbardziej naturalne farby do włosów Sanotint Classic oraz Sanotint Light 

 • Farby Sanotin Classic:
 • Farby Sanotint Light Sensitive:

Cechy wspólne farb z linii Sensitive oraz Classic

  • Swietne pokrycie siwych włosów

  • Kolor zostaje na długo, włosy mają piękny zdrowy wygląd

  • Można mieszać  kolory pomiędzy sobą dla uzyskania wybranego odcienia

  • Farbę Sanotint nakłada się w postaci gęstego płynu, a pozostała farba może być przechowywana w celu ponownego zastosowania w najbliższej przyszłości

  • Bardzo niskie ryzyko wystąpienia alergii (farba Classic zawiera do 0,5% PPD, a klasyczne farby salonowe, drogeryjne 5-6% ; osobom uczulonym na PPD rekomendujemy farby Sensitive Light, któe zawierają 0% PPD)

  • Zawartość naturalnych składników, jak: złote proso, bogate w silikę, liście oliwek, wyciąg brzozowy, nasiona winogron, nie zawiera amoniaku

Różnice:

  • Sanotint Classic to 30 odcieni, Sensitive 12 odcieni

  • Farba Sanotint Sensitive nie zawiera PPD

 • Czy wiesz, że? 
  Farby do włosów Sanotint zostłały w 2017 roku uhonorowane główną nagrodą w kategorii „Eko” plebiscytu „Złoty Brzuszek 2017”. Dermofarby, były nominowane za „łagodność dla włosów, piękne kolory i brak duszącego zapachu”. W dziewiątej edycji konkursu, redakcja magazynu „M jak Mama” przedstawiła przyszłym mamom produkty godne zaufania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s